Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Έχασαν και οι δύο…!

Από έναν βαθμό πήραν η ΑΕΚ Κουκλιών και η Δόξα Κατωκοπιάς στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου του κυπριακού πρωταθλήματος, αποτέλεσμα που δεν ευνοεί καμία.

Έχασαν και οι δύο…
Η ισοπαλία που έφεραν η Δόξα Κατωκοπιάς και η ΑΕΚ Κουκλιών (1-1), στο «Παφιακό», μόνο ελπίδες για την παραμονή δεν φέρνει.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς συνεχίζει τα αρνητικά αποτελέσματα, που μετά από δύο μήνες δεν έχει πάρει νίκη, ενώ αυτή από τα Κουκλιά έχασε ένα από τα τελευταία της χαρτιά και πλέον είναι κοντά στον υποβιβασμό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έτσι, μόλις στο δεύτερο λεπτό, άνοιξαν το σκορ με τον Αράμπα. Παρά αυτό όμως, η Δόξα δεν πτοήθηκε και ύστερα από 20 λεπτά έφερε στα ίσα το ματς, μετά από ένα λάθος του Ακόστα και την εκμετάλλευση του από τον Πεδρίτο.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε και παρά το γεγονός ότι μέχρι το σφύριγμα της λήξης οι ποδοσφαιριστές και από τις δύο πλευρές είχαν την ευκαιρία να πετύχουν κάποιο γκολ, κανείς δεν τα κατάφερε, οπότε έμειναν στην ισοπαλία.