Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Νίκη ανάσα για Άντο Ντεν Χάαγκ!

Τη νίκη-ανάσα εντός έδρας πήρε η Άντο Ντεν Χάαγκ κόντρα στην Ουτρέχτη (4-1) στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Νίκη ανάσα για Άντο Ντεν Χάαγκ
Περίπατο έκανε η Άντο Ντεν Χάαγκ στην εντός έδρας κόντρα με την Ουτρέχτη (4-1) στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι πήραν τους πολυπόθητους τρεις βαθμούς που τους έδωσαν ανάσα στο κυνήγι της παραμονής.

Οι παίκτες της Άντο Ντεν Χάαγκ μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο ανοίγοντας το σκορ στο 31΄με τον Άλμπεργκ. Έντεκα λεπτά αργότερα ο Φαν Ντούινεν διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Η Ουτρέχτη δεν κατάφερε να αντιδράσει ούτε στο δεύτερο ημίχρονο κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι με τον Σκετ έκαναν το 3-0 στο 69’, με τον Κράμερ να γράφει το 4-0 στο 75’.

Το γκολ της τιμής για την Ουτρέχτη σκόραρε στο 90’ ο Τούρνστρα.