Σάββατο 5 Απριλίου 2014

Καθάρισε το «όπλο»!

Με τον πρώτο της σκόρερ, Μπίλι ΜακΚέι, να καθαρίζει για ακόμα μια αγωνιστική η Ινβερνές επικράτησε με 2-1 της Ρος Κάουντι και ολοκλήρωσε θετικά τις φετινές της υποχρεώσεις στην Πρέμιερσιπ Σκοτίας.

Καθάρισε το «όπλο»
Μπορεί να ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, όμως Ινβερνές και Ρος Κάουντι έδωσαν... διαφορετικό ενδιαφέρον στο ματς που άνοιξε την τελευταία αγωνιστική της Πρέμιερσιπ Σκοτίας.

Η Ίνβερνες επικράτησε με 2-1 της Ρος Κάουντι, πανηγυρίζοντας τη νίκη στο 80’ με τον Μπίλι Μακκέι να καθαρίζει για ακόμα μια αγωνιστική για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντοράν, όμως ο Κις πέντε λεπτά μετά το πρώτο σφύριγμα του δεύτερου μισού του παιχνιδιού έφερε το ματς στα ίσα, για να «καθαρίσει» λίγο πριν το τέλος ο πρώτος σκόρερ τους.

Η Ίνβερνες τερμάτισε και τυπικά στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας –την οποία είχε εξασφαλίσει έτσι κι αλλιώς, αφού η διαφορά της απ’ την Σεντ Τζόνστον ήταν στους τέσσερις βαθμούς – ενώ η Ρος Κάουντι έμεινε στην ένατη θέση της βαθμολογίας και θα συνεχίσει στα πλέι άουτ της διοργάνωσης.