Δευτέρα 25 Αυγούστου 2014

Κράμερ εναντίον όλων!!

Έτοιμη να πανηγυρίσει νίκη στην πρεμιέρα της Bundesliga ήταν η Στουγκάρδη, μέχρι να έρθει στο 90’ ο Κράμερ να διαμορφώσει το 1-1 για την Γκλάντμπαχ και να της πάρει την «μπουκιά απ΄ το στόμα».

Κράμερ εναντίον  όλων!
Αν έδειχνε λίγη προσοχή παραπάνω στα… χασομέρια του αγώνα η Στουτγκάρδη, θα μπορούσε να ξεκινήσει ιδανικά (δηλαδή με νίκη) στο γερμανικό πρωτάθλημα. Έχοντας πάρει προβάδισμα στο 51’ με τον Μαξίμ, διατηρούσε τον έλεγχο του αγώνα απέναντι στην Γκλάντμπαχ, αλλά υπολόγιζε δίχως τον Κράμερ, ο οποίος ακριβώς στο 90’ έκανε το τελικό 1-1.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία της Bundesliga.

Νωρίτερα, είχαμε πρεμιέρα με ισοπαλία για τη Μάιντς του Στέφανου Καπίνο στην έδρα της Πάντερμπορν. Ο νεαρός τερματοφύλακας είναι φανερό πως τη δεδομένη στιγμή λογίζεται ως αναπληρωματικός και από την άκρη του πάγκου είδε τον Κάριους, που αποτελεί την πρώτη επιλογή για τη θέση του γκολκίπερ, να δέχεται δύο γκολ.

Το αποτέλεσμα μάλλον αφήνει τελικά ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους, αφού ήρθε με γκολ από χτύπημα πέναλτι του Κου στις καθυστερήσεις και αφού στο 87’ –όταν ο Χουνεμάιερ έδινε εκ νέου προβάδισμα στην Πάντεμπορν- όλα έμοιαζαν χαμένα.

Κι όμως, τα πράγματα είχαν ξεκινήσει ιδανικά για την ομάδα του Καπίνο, που προηγήθηκε στο 33’ με τον Οκαζάκι, αλλά άντεξε μόλις τέσσερα λεπτά αφού στο 37’ ο Κατσούνγκα είχε φέρει ξανά το ματς στα ίσια.

Ποιος ξέρει… Ίσως μετά το τελικό 2-2, ο τεχνικός της Μάιντς αναθεωρήσει τις απόψεις του για το νούμερο 1 της ομάδας.