Δευτέρα 25 Αυγούστου 2014

Άλωσε το Άμστερνταμ με τριάρα!!

Η Αιντχόφεν ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Ερεντιβίζιε για την 3η αγωνιστική, καθώς άλωσε το «Άμστερνταμ Αρίνα», επικρατώντας 3-1 του Άγιαξ με ανατροπή…

Άλωσε το Άμστερνταμ με τριάρα!

Με το ιδεατό τρόπο ξεκίνησε το ντέρμπι στο Άμστερνταμ για τον γηπεδούχο Άγιαξ που μπήκε δυνατά στο ματς και ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο με τέρμα του Ελ Χατζί.

Ωστόσο, η PSV πήρε σταδιακά τα ηνία του αγώνα και με το ξεκίνημα της επανάληψης ανέτρεψε της εις βάρος της κατάσταση και υπέτξε σχετικά εύκολα τον Αίαντα μέσα στο σπίτι του. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν τρία τέρματα στην επανάληψη με τους Ντεπάι, Ναρσίνγκ και Γιοζεφζούν, έκαναν το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα και έδειξαν τις προθέσεις τους για το φετινό τίτλο.