Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Επιτέλους ο εαυτός της!!

Άργησε… πόνεσε όμως δείχνει να βρίσκει τον δρόμο της. Η Ζούλτε, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της Οστάνδης, βρήκε τη δύναμη να γυρίσει το ματς (3-1) και πανηγυρίσει επιτέλους μια νίκη.

Επιτέλους ο εαυτός της!
Νικήτρια από την έδρα της Οστάνδης, 3-1, έφυγε η Ζούλτε Βάρεγκεμ, στο ματς που άνοιγε την 15η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι, που μετρούσαν τρεις σερί ήττες, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέρμα του Μπριλιάντ στο 23ο λεπτό, όμως βρήκαν τον τρόπο να απαντήσουν και μάλιστα άμεσα. Ο Εντιαγέ τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε (26’) για την Ζούλτε και κάπου εκεί άρχισε το πάρτι των φιλοξενούμενων. Ο Φερμπούν στο 51’ έκανε το 2-1 και ο Ντε Χάενε στο 82’ διαμόρφωσε το τελικό 3-1, με το οποίο η Ζούλτε επέστρεψε και πάλι στις νίκες.