Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Δεν… λυπήθηκε τη Νεπτούνας η Γαλατά!!

Κανένα… έλεος δεν έδειξε η Γαλατασαράι στη Νεπτούνας, την οποία συνέτριψε με 94-68, φτάνοντας στη δεύτερη νίκη στον τέταρτο όμιλο της Ευρωλίγκας. Στους 18 πόντους σταμάτησε ο Γκιουλέρ.

Δεν… λυπήθηκε τη Νεπτούνας η Γαλατά!
Σε παράσταση για ένα… ρόλο μετέτρεψε η Γαλατασαράι την αναμέτρηση με τη Νεπτούνας, συντρίβοντάς την 94-68, με αποτέλεσμα να φτάσει στη δεύτερή της νίκη στον τέταρτο όμιλο της Ευρωλίγκας. Κορυφαίος για τη Γαλατά ήταν ο Σινάν Γκιουλέρ με 18 πόντους, ενώ ο Κάρλος Αρόγιο σταμάτησε στους 15.

Στο… χαλαρό διατηρούσε το προβάδισμά της η Γαλατασαράι στο πρώτο ημίχρονο, αφού η Νεπτούνας δεν έδειχνε να μπορεί να διεκδικήσει κάτι από το ματς. Η τουρκική ομάδα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +8 (23-15), ενώ πήγε στα αποδυτήρια στο +14 (46-32).

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς… ξέφυγε τελείως για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν, καθώς με ένα επιμέρους σκορ 31-12, η διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου έκλεισε με το υπέρ της +33 (77-44). Το μόνο που απέμενε ήταν το τελικό αποτέλεσμα, αφού οι Λιθουανοί έδειχναν να τα έχουν… χαμένα, με τη Γαλατά να φτάνει στη νίκη με 94-68.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 46-32, 77-44, 94-68.