Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Με οδηγό τον Μίλερ…!!

Χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες και με πρωταγωνιστή τον Μίλερ που έκανε χατ τρικ, η Μπάγερν συνέχισε την επέλαση της στη Φρανκφούρτη, 4-0 την Άιντραχτ, για την ενδέκατη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Με οδηγό τον Μίλερ…
Την 8η νίκη μετά από έντεκα αγωνιστικές πέτυχε η Μπάγερν Μονάχου στην Μπουντεσλίγκα περνώντας νικηφόρα από την έδρα της Άιντραχτ. Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους «βαυαρούς» ο Τόμας Μίλερ ο οποίος ξεκίνησε το προσωπικό του σόου στο 23΄ και έδωσε συνέχεια στην επανάληψη με άλλα δύο γκολ σε τρία λεπτά(64΄-67΄)!

Το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έβαλε ο Σακίρι στο 86΄λεπτό.

Αναμφισβήτητα το ματς της ημέρας όσον αφορά την διακύμανση στο σκορ, έγινε ανάμεσα σε Χόφενχάιμ και Κολωνία, με το τελικό 3-4 να δίνει τη πολύτιμη νίκη στους «τράγους» που ανέβηκαν στους 15 βαθμούς.

Στραβοπάτησε η Μπάγερ Λεβερκούζεν απέναντι στην Μάιντς, καθώς έμεινε στην λευκή ισοπαλία στην «Μπάϊ Αρίνα» και δεν μπόρεσε να πλησιάσει την κορυφή.