Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Δεν... μασάει!!

Δεν φοβήθηκε και τα κατάφερε. Το Αννόβερο έκανε πάρτι στο Βερολίνο και επικράτησε εύκολα απέναντι στην Χέρτα, με σκορ 2-0, συνεχίζοντας τις νίκες στην Bundesliga.

Δεν... μασάει
Την δύσκολη αποστολή τους στο Βερολίνο, έκαναν να φαντάζει εύκολη οι παίκτες του Αννόβερου. Η ομάδα του Κορκούτ δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στη Χέρτα και πέρασε με νίκη 2-0.

Στο ματς που άνοιγε την 11η αγωνιστική της Bundesliga οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκειά του. Η Χέρτα σε αντίθεση με τα προηγούμενα παιχνίδια της στο Βερολίνο δεν μπορούσε να φτιάξει εύκολα φάσεις, ενώ πλήρωσε και τα αμυντικά της κενά.

Το σκορ στο σκορ στο Ολυμπιακό Στάδιο άνοιξε ο Μπριάντ στο 44ο λεπτό, στέλνοντας την ομάδα του με το 1-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν όμως το τέρμα του Κιγιοτάκε στο 77’ έσβησε τις ελπίδες τους για θετικό αποτέλεσμα, χαρίζοντας παράλληλα στο Αννόβερο την τρίτη του σερί νίκη.