Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τρίποντο στην Τουρκία!! (video)

Η Πινάρ Καρσίγιακα ηττήθηκε στην παράταση από την Μπεσίκτας. Όμως, για να οδηγηθεί το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, χρειάστηκε ένα τρίποντο του Κρις Λόφτον πίσω από το κέντρο, με το οποίο έγινε το 75-75!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τρίποντο στην Τουρκία! (video)
Που να βρεις ψυχολογία στην παράταση μετά από τέτοια ισοφάριση! Τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος η Πινάρ Καρσίγιακα προηγούταν 75-72 στην έδρα της Μπεσίκτας.

Όμως, ύστερα από τη δεύτερη χαμένη βολή ενός παίκτη της αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Eurocup, οι γηπεδούχοι πήραν το αμυντικό ριμπάουντ, με την μπάλα να φτάνει στον Κρις Λόφτον και τον Αμερικανό να σηκώνεται πίσω από το κέντρο, στέλνοντας την αναμέτρηση στο έξτρα πεντάλεπτο με ένα απίστευτο τρίποντο!

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι για τη νίκη που πήραμε, ενώ είμαι χαρούμενος που έστειλα την αναμέτρηση στην παράταση. Άλλωστε, αρκετές φορές στις προπονήσεις δοκιμάζουμε σουτ από το κέντρο», δήλωσε ο Κρις Λόφτον μετά τη νίκη της Μπεσίκτας στην παράταση με 87-82.