Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

Με... Στουάνι στο 90’!

Με γκολ του Στουάνι στο 90’ η Εσπανιόλ λύγισε το εμπόδιο της μαχητικής Γρανάδα στην Βαρκελώνη(2-1). Με 10 τελείωσαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι.

Με... Στουάνι στο 90’
Αφού όλα έδειχναν… ισοπαλία στο παιχνίδι της Εσπανιόλ με Γρανάδα, ο Στουάνι μετά από αλλεπάλληλες χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του, λύτρωσε την Εσπανιόλ με γκολ στο 90ο λεπτό(2-1).

Η ομάδα της Βαρκελώνης προηγήθηκε στο 34’ με προβολή του Kαϊσέδο έπειτα πολλές κόντρες στην μικρή περιοχή της Γρανάδα. Οι φιλοξενούμενοι στην μία και μοναδική ευκαιρία τους στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν τον τρόπο προς τα δίχτυα στο 61’.

Πιο συγκεκριμένα, ο Αράμπι έπειτα από σέντρα του Πίτι με κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίδι. Από εκεί και πέρα το ματς ήταν μονόλογος για τους γηπεδούχους όπου με δύο δοκάρια και πλήθος χαμένων ευκαιριών δεν κατάφερναν να πετύχουν το γκολ της νίκης.

Ωστόσο στο 84’ ο Κάρλος της Γρανάδα δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και για περίπου 8’ λεπτά άφησε την ομάδα με 10 παίκτες.

Έτσι στο 90’ ο Στουάνι ήρθε σαν λυτρωτής για την Εσπανιόλ και με κοντινό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.