Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

«Μαφιόζικο» χτύπημα!!

Το νόμο της Σικελίας -έστω και σε νεκρό σχεδόν χρόνο- επέβαλε η Παλέρμο! Παρά το σοκ της ισοφάρισης στο 85’, ο Μπελότι χτύπησε στις καθυστερήσεις κι έδωσε τεράστια νίκη 2-1 επί της μαχητικής Σασουόλο

«Μαφιόζικο» χτύπημα!
Το νόμο στα χέρια του -για λογαριασμό της Παλέρμο- πήρε ο Αντρέα Μπελότι!

Την ώρα που φαινόταν ότι η σκληροτράχηλη Σασουόλο θα τσιμπούσε ηρωικό πόντο, ο νεαρός επιθετικός χτύπησε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έδωσε μεγάλη νίκη στους Σικελούς.

Παρόλο που πήρε από νωρίς το προβάδισμα (με γκολ του Ριγκόνι από το 3’) και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 68’ (λόγω αποβολής του Κονσίλι) η ομάδα του Τζιουζέπε Ιακίνι δεν κλείδωσε το ματς. Τα είδε… μπαστούνια λοιπόν όταν ο Παβολέτι ισοφάρισε στο 85’ κι απείλησε να κλέψει την ισοπαλία.

Έστω κι έτσι όμως, ο Μπελότι τη λύτρωσε στο τέλος και υπογράφοντας το 2-1 (μετά το οποίο αποβλήθηκε κι ο Καναβάρο για τους φιλοξενούμενους) την κράτησε για έβδομο σερί παιχνίδι αήττητη. *Πηγή: sport-fm.gr*