Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

Έφερε τα πάνω κάτω!!

Μπήκε λίγο πριν τοπ 80’ και με δύο γκολ μετά το 90’ ο Γκάλβεζ «καθάρισε» τη νίκη της Σαρλερουά επί της Μπέβερεν με 3-1 και μεγάλη ανατροπή στην 19η αγωνιστική της Jupiler League.

Έφερε τα πάνω κάτω
Τα πάνω κάτω έφερε η είσοδος του Γκάλβεζ στο ματς της Σαρλερουά με την Μπέβερεν, καθώς χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με 3-1 στην 19η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Σε ένα ματς με απίστευτο φινάλε ο 19χρονος μέσος της Σαρλερουά μπήκε στο 77’ ως αλλαγή και έγινε η χρυσή αλλαγή για την ομάδα του.

Η Μπέβερεν είχε καταφέρει να προηγηθεί στο 34’ με τον Βούκουσιτς, όμως ο Ντιούαρεστ στο 83’ έφερε το ματς στα ίσα.

Από κει και πέρα ανέλαβε ο Γκάλβεζ, ο οποίος με δύο απανωτά γκολ στο τρίτο και το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων επανέφερε την ομάδα του στις νίκες μετά την ήττα απ’ την Σταντάρ Λιέγης.

Έτσι, η Σαρλερουά ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, ενώ η Μπέβερεν έμεινε στην 13η με είκοσι.