Δευτέρα 19 Ιανουαρίου 2015

Το 3Χ3 η Κίνα!! (video)

Χάρη σε δύο γκολ του Σουν Κε η Κίνα επικράτησε στην Καμπέρα δίκαια 2-1 της Βόρειας Κορέας , έκανε το πρώτο της 3Χ3 σε φάση ομίλων των τελικών του Ασιατικού Κυπέλλου και εξασφάλισε την πρώτη θέση στον Β’ όμιλο.

Το 1-0 για την ομάδα του Αλέν Περέν έγινε μόλις στο 1’ με τον Σουν να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με σουτ. Ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ τρία λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου μέρους  με δυνατή κεφαλιά.  Στο 45’ ο Γιόν απέκρουσε επί της γραμμής σουτ του  Γιου Χάι για να γίνει το 2-1 από τον Γιόνγκ με σουτ στο 56’ . Oι Κινέζοι  που εννιά λεπτά πριν από το τέλος   είχαν δοκάρι με τη βολίδα του Σον έφθασαν στη νίκη   ενώ η αντίπαλος τους γνώρισε την 3η της σερί ήττα στον όμιλο και αποχαιρέτησε φυσικά πρόωρα τη διοργάνωση.

*Πηγή: onsports.gr*