Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Χαλάστρα στο 90’!!

Η 12η νίκη σερί εντός έδρας νίκη για την Μαρσέιγ δεν ήρθε! Η Ρεμς της έκανε την χαλάστρα με τον Ενγκόγκ να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 90ο λεπτό!

Χαλάστρα στο 90’

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ντε Πρεβίλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Μαρσέιγ όταν είδε την μπάλα να του στρώνεται μετά από μια δύσκολη απόκρουση του Μανταντά.

Από εκείνη την στιγμή η Μαρσέιγ άρχισε να «σφυροκοπεί». Η πίεση αυτή αυξήθηκε στο δεύτερο 45λεπτό, και σε αυτό ήρθαν οι… καρποί αυτής.

Στο 58ο λεπτό ο Παγιέ ισοφάρισε σε 1-1 και έντεκα λεπτά αργότερα ο Αγιού έδωσε το προβάδισμα στην Μαρσέιγ, με τους οπαδούς της να παραληρούν στις κερκίδες του «Βελτοντρόμ».

Η Μαρσέιγ έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να «καθαρίσει» τη νίκη. Κάτι τέτοιο δεν έγινε με τον Ενγκογκ στο 90ο λεπτό να ισοφαρίζει.

Nicolas De Preville 0:1 | Marseille - Reims 13... από EuropeanLeagueLiveGoal

Dimitri Payet 1:1 | Marseille - Reims 13.02... από EuropeanLeagueLiveGoal

Goal Ayew A. - Marseille 2 - 1     Reims - Ligue 1... από Football--Live

David Ngog 2:2 | Marseille - Reims 13.02.2015 HD από EuropeanLeagueLiveGoal