Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Ερωτευμένη… η Παρί!! (video)

Αλλού είχε το μυαλό της η Παρί. Νομίζοντας πως ξεμπέρδεψε με την Καέν, η ομάδα του Μπλαν κοιμήθηκε στο φινάλε και δέχτηκε δύο γκολ – μισό πρωτάθλημα – από τους φιλοξενούμενους, 2-2, μέσα στο Παρίσι.

Ερωτευμένη… η Παρί! (video)
Η Μαρσέιγ της είχε αφήσει ελεύθερο το πεδίο (μετά το 2-2 με τη Ρεμς), όμως η Παρί πέταξε μέσα από τα χέρια της την ευκαιρία. Η ομάδα του Λοράν Μπλαν έμοιαζε πως θα έφτανε σε μια άνετη εντός έδρας νίκη κόντρα στην Καέν, όμως στις καθυστερήσεις πέταξε… αετό και οι φιλοξενούμενοι τσίμπησαν απρόσμενο βαθμό, 2-2!

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, ανοίγοντας τον δρόμο προς τη νίκη. Στο φινάλε του ημιχρόνου τα πράγματα φάνηκε πως ξεκαθάρισαν με τον Λαβέτσι να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του (40’). Στο δεύτερο, οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμούς, ωστόσο, δεν κινδύνεψαν ιδιαίτερα. Η Καέν πάτησε μια φορά …. Γκάζι και ήταν αρκετό για να κάνει τη ζημιά. Αρχικά, ο Σάλα μείωσε στο 89΄ και τρία λεπτά αργότερα ήρθε και η χαριστική βολή με τον Μπαζίλε να κάνει το 2-2 στο 90+2’.

Έτσι η Παρί ισοβαθμεί με την Μαρσέιγ στους 49 και πλέον παρουσιάζεται χρυσή ευκαιρία στη Λιόν να φύγει στο +4, αν περάσει από την έδρα της Λοριάν το βράδυ της Κυριακής.