Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Και πάλι καλά να λέει!!

Ευχαριστημένη που πήρε βαθμό στην έδρα της απ’ την… ουραγό θα πρέπει να νιώθει (τελικά) η Σεντ Ετιέν! Σε λιγότερα από 20’ η Λανς τούμπαρε προβάδισμα δυο γκολ, πριν οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν στο τέλος.

Και πάλι καλά να λέει!
Ακόμα χειρότερο από… κακό θα μπορούσε να είναι το αποτέλεσμα της Σεντ Ετιέν απέναντι στη Λανς.

Φιλοξενώντας την ουραγό της Ligue 1, η ομάδα του Κριστόφ Γκατιέ -όχι μόνο δεν μπόρεσε να επανέλθει στις επιτυχίες, αλλά γλίτωσε στο τέλος μια ταπεινωτική ήττα.

Και θα ήταν ταπεινωτική γιατί οι γηπεδούχοι ήλεγξαν το ματς. Το ‘φεραν από νωρίς στα μέτρα τους (με γκολ του Ενγκουεμό στο 18’) και φάνηκαν να το καθαρίζουν στο 58’ (με τον Μολό).

Μέσα σε λιγότερο από 20 λεπτά, όμως, έχασαν τη γη κάτω απ’ τα πόδια τους. Ή για την ακρίβεια τους την… τράβηξαν οι μαχητικοί φιλοξενούμενοι. Πρώτα λοιπόν ο Τουζγκάρ (με δυο γκολ σ’ ένα δεκάλεπτο) τους αφαίρεσε το προβάδισμα. Κι έπειτα ο Τσαβαρία αφαίρεσε κι άλλο… οξυγόνο απ’ την εξέδρα, χτυπώντας στο 77’.

Παρόλα αυτά ο Ερντίνγκ βρήκε τον τρόπο ν’ απαντήσει. Το γκολ που πέτυχε ωστόσο στο 83’ δεν μπόρεσε να δώσει κάτι παραπάνω από το 3-3, που κρατά τη Σεντ Ετιέν για τέταρτη αγωνιστική χωρίς νίκη και της στερεί ακόμα περισσότερο έδαφος στην προσπάθεια για το Champions League.