Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Με ελβετικό… σουγιά η Σάλκε!! (video)

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να πιάσει τριάδα η Σάλκε. Ο Ελβετός, Τρανκίγιο Μπαρνέτα, ήταν ο χρυσός σκόρερ της ομάδας του Ντι Ματέο, που λύγισε με σκορ 1-0 στην «Veltins Arena» την Γκλάντμπαχ.

Με ελβετικό… σουγιά η Σάλκε! (video)
Όλα… ρολόι στη Σάλκε! Αν και η εμφάνιση δεν ήταν καλή, το αποτέλεσμα ήταν αυτό που έπρεπε για την ομάδα του Ντι Ματέο, που επικράτησε Εεντός έδρας 1-0 της Γκλάντμπαχ, στο ματς που άνοιξε την 20η αγωνιστική της Bundesliga.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους «βασιλικούς μπλε», που με σκόρερ τον Τρανκίγιο Μπαρνέτα από το 10ο λεπτό, πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν και το δεύτερο γκολ, όμως όταν είδαν ότι η Γκλάντμπαχ δεν κάνει άλλο λάθος, έριξαν το βάρος αποκλειστικά στην άμυνα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο την κατοχή και πίεσαν για την ισοφάριση. Ο Βέλενροϊτερ και οι αμυντικοί του πέρασαν δύσκολα στο φινάλε του ματς, όμως κράτησαν το «μηδέν» και μαζί και την μεγάλη νίκη.

Έτσι, η Σάλκε σκαρφάλωσε με 34 βαθμούς στην η θέση, προσπερνώντας την Γκλάντμπαχ (έχει 33).

Το ματς ξεκίνησε με ένα τέταρτο καθυστέρηση λόγω φάρσας για τοποθέτηση βόμβας στο γήπεδο.