Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Μόνο στη Μασσαλία μπορεί!!

Χωρίς νίκη για έβδομη συνεχόμενη φορά μακριά από τη Μασσαλία έμεινε η Μαρσέιγ, μετά το 1-1 κόντρα στη Ρεν, με την ομάδα του Μπιέλσα να χάνει παράλληλα και την ευκαιρία να περάσει ξανά στην πρώτη θέση.

Μόνο στη Μασσαλία μπορεί!
Δεν… μπορεί στα εκτός έδρας η Μαρσέιγ! Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Ρεν, αγνοώντας τη νίκη μακριά από τη Μασσαλία για έβδομη συνεχόμενη φορά, ενώ παράλληλα έχασε και την ευκαιρία να περάσει ξανά πρώτη –έστω και προσωρινά- στη βαθμολογία!

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με τον Τοϊβόνεν στο 27’ και κατάφεραν να το κρατήσουν μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της Μαρσέιγ, Οκάμπος, έφερε το ματς στα ίσα στο 60ο λεπτό, ενώ στο 84’ ο Λεμινά αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τους Μασσαλούς με δέκα.