Παρασκευή 18 Μαΐου 2012

Για «πλάκα»

Για «πλάκα»
Ούτε καν μια αντίσταση της προκοπής δε βρήκε η Γάνδη από τη Σερκλ Μπριζ. Η πρώτη σάρωσε με 5-1 την αντίπαλό της εκτός έδρας, στον πρώτο τελικό μεταξύ τους για την τελευταία θέση που οδηγεί στο Europa League και, ουσιαστικά, εξασφάλισε από τώρα το «εισιτήριο», ενόψει της κυριακάτικης ρεβάνς στην έδρα της. Αντίθετα, η δεύτερη ομάδα του Μπριζ ήδη θα πρέπει να ετοιμάζει τα πλάνα της για την επόμενη χρονιά.

Οι Μαρεβάλ στο 14’ και Κουλιμπαλί στο 16’ έκαναν το 0-2, για να μειώσει στο 40’ ο Γκονμπαμί, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με αυτό το σκορ. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν «καταιγιστικοί» και σημείωσαν άλλα τρία τέρματα, με τον Ελ Γκάνασι στο 50’ και τον Γιόργκενσεν στο 66’ και στο 83’.

πηγή: sportfm.gr