Πέμπτη 7 Ιουνίου 2012

Νέα ήττα για την Παλμέιρας!!

Υπό καταρρακτώδη βροχή, η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε με 2-1 την Παλμέιρας σε αγώνα της τρίτης αγωνιστικής του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος.
Έτσι πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και συμπλήρωσε πέντε βαθμούς. Αντίθετα η Παλμέιρας έμεινε στον έναν βαθμό. Μόλις στο 15ο λεπτό ο Μαρκίνιος άνοιξε το σκορ για τη Ρεσίφε, αλλά στο 37ο λεπτό ο Χερνάν Μπάρκος ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι προσέγγισε το 2-1 στο υπολειπόμενο διάστημα του πρώτου 45λεπτου, αλλά νικήθηκε κατά κράτος στο δεύτερο. Η ανωτερότητα των γηπεδούχων δικαιώθηκε με το γκολ του Φελίπε Αζεβέντο στο 72ο λεπτό.
Σε άλλο παιχνίδι που έγινε την ίδια ώρα, η Γκρέμιο επικράτησε δίκαια με 1-0 της Ατλέτικο Γκοϊανένσε. Πάντως το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 68ο λεπτό από τον Εζέκιελ Μιράλες με δυνατό σουτ. Πλέον η ομάδα του Βαντερλέι Λουξεμπούργκο έχει έξι βαθμούς, ενώ η Γκοϊάνένσε έμεινε στους δύο. Σημειώνουμε πως και αυτό το ματς… συνοδεύτηκε από βροχή, ενώ η Γκρέμιο απώλεσε πλειάδα ευκαιριών.

πηγή: onsports.gr