Πέμπτη 26 Ιουλίου 2012

Ήττα της Τσέλσι στις καθυστερήσεις!!

Οι MLS All-Stars επικράτησαν της Τσέλσι με 3-2, χάρη σε γκολ του Έντι Τζόνσον στο 91ο λεπτό.
Ο πρώην επιθετικός του Άρη και νυν των Σιάτλ Σάουντερς στάθηκε τυχερός στο νικητήριο γκολ, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Στο 73ο λεπτό ο Κρις Πόντιους είχε ισοφαρίσει σε 2-2, ενώ ο Κρις Βοντολόφκσι είχε ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Τιερί Ανρί.
Για τους «μπλε» ο Τζον Τέρι ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά στο 32ο λεπτό και ο Φρανκ Λάμπαρντ είχε δώσει το προβάδισμα στην Τσέλσι με 2-1 στο 58ο. Συνολικά η αγγλική ομάδα ήταν ανώτερη, αλλά αποχώρησε ηττημένη στη φιλική αναμέτρηση εναντίον των επίλεκτων του MLS.
MLS All-Stars: Νίλσεν, Ντε Μέριτ, Κολίν (36’ Βαλντέζ), Μόροου (57’ Κοράλες), Μπεϊτασούρ, Αλόνσο (56’ Μπέκερμαν), Ντ. Ντε Ροζάριο, Ντόνοβαν (51’ Πόντιους), Μπέκαμ (74’ Φαρφάν), Ανρί (57’ Ζούρι), Βοντολόφσκι (60’ Τζόνσον).
Τσέλσι: Ιλάριο (48’ Τέρνμπελ), Τέρι (48’ Νταβίντ Λουίζ), Κέιχιλ (76’ Σαλομπά), Κόουλ (48’ Φερέιρα), Ιβάνοβιτς, Λάμπαρντ (61’ Μεϊρέλες), Εσιέν (61’ Όμπι), Μπεναγιούν (48’ Μαλουντά), Ραμίρες (61’ Αζάρ), Λουκάκου (75’ Ντε Μπρούιν), Μαρίν (61’ Πιαζόν).

πηγή: onsports.gr