Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2012

«Εξάσφαιρο» πάρτι!!

«Εξάσφαιρο» πάρτι
Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, το Ισραήλ συνέτριψε εκτός έδρας το Λουξεμβούργο με σκορ 6-0 για τη τρίτη αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2014 στον έκτο όμιλο και ανέβηκε στην τρίτη θέση. Βέβαια, έχει μπροστά της τα… βουνά της Ρωσίας και της Πορτογαλίας, την ώρα που η πρώτη νωρίτερα είχε ρίξει στο… καναβάτσο τους Ίβηρες.

Στο 4’ ο Ραντί έκανε το 1-0 για το Ισραήλ και στο 12’ ο Μπεν Μπασάτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το τρίτο γκολ σημείωσε ο Χεμέντ στο 27’, κάνοντας το 3-0, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Μέλικσον «όπλισε» στο 60’, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το 5-0 πέτυχε ο Χεμέντ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 73’, ενώ το τελικό 6-0 έγραψε και πάλι ο ίδιος παίκτης, πετυχαίνοντας χατ-τρικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.