Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

«Μηδενική» πρεμιέρα!!

«Μηδενική» πρεμιέρα
Δόξα Δράμας και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της ένατης αγωνιστικής στη Football League.

Οι Βολιώτες ήταν καλύτεροι στο πρώτο μισό του αγώνα και έφτασαν δύο φορές κοντά στο γκολ, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν. Ανέβηκε η Δόξα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάτι καλό μπροστά από το τέρμα του Γκίτκου.

Ο Ολυμπιακός έφτασε πιο κοντά στο γκολ στο 33ο λεπτό, αλλά ο Γόγολος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας Γουμάγια. Λίγο νωρίτερα, ο Σοϊλέδης απέκρουσε πάνω στην γραμμή το σουτ του Γιενγκά.

Μία αναγκαστική αλλαγή για τους Παναγιώτη Τζαναβάρα και Σούλη Παπαδόπουλο, αφού είδαν τους Κάπελ και Στουρνάρα αντίστοιχα, να αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο λόγω τραυματισμού.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Δόξα Δράμας (Τζαναβάρας): Γουμάγιας, Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Σοϊλέδης (46' Ρούσεφ), Κοντέων, Κάπελ (63' Καμινιώτης), Πουλάκος (55' Θάνος), Περπερίδης, Στεργιανός, Μπάρος, Μιλένκοβιτς

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαδόπουλος): Γκίτκος, Κατσιαρός, Γιενγκά (82' Γαλάνης), Γόγολος, Ογιαρμπίντε, Ανιέτε, Παλαιολόγος, Στουρνάρας (89' Καρράς), Πινδώνης, Στογιάνοφ, Κόλεφ (46' Μπολάτι)