Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Υπάρχει… ζωή στην Μονπελιέ!!

Υπάρχει… ζωή στην Μονπελιέ
Αν και πρωταθλήτρια Γαλλίας, τα ‘χει κάνει μούσκεμα φέτος. Ωστόσο κατάφερε την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος να πάρει μια άνετη και ευρεία νίκη με σκορ 3-0 κόντρα στην Αζαξιό και να πάρει… ανάσα μπας και προλάβει τα ευρωπαϊκά εισιτήρια. «Καρέ» της ισοπαλίας στα άλλα ματς!

Στο 28’ ο Ουτάκα έβαλε μπροστά τους πρωταθλητές, ενώ στο 32’ ο Καμπελά διπλασίασε τα τέρματα της Μονπελιέ. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Μπελχαντά στο 67’ σε μια πολύ εύκολα επικράτηση.

Στα υπόλοιπα βραδινά παιχνίδια νικητή δεν… βρήκαμε. Σοσό και Λιλ έμειναν στο 1-1, αν και οι «λιλουά» προηγήθηκαν στο σκορ, η Τρουά κρατούσε τη νίκη στα «χέρια» της μέχρι το 90’, όμως ο Σβίτανιτς της Νις ισοφάρισε στο τελικό 1-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μίνι «σοκ» για την Ρεν, καθώς προηγήθηκε 2-0 στο 69’ με τα γκολ των Φερέ και Αλεσαντρίνι, όμως οι Λεσοιμιέρ και Μπεντσόπ έσωσαν την παρτίδα για την Μπρεστ με το τελικό 2-2.