Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Άνετη επικράτηση του φαβορί!!

Άνετη επικράτηση του φαβορί
Η Νταντί Γιουνάιτεντ ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της πόλης με σκορ 3-0, αφήνοντας την Νταντί στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα, ανοίγοντας από νωρίς το σκορ, με τον Γουότσον να κάνει το 1-0 μόλις στο 17΄λεπτό. Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Ο Ντέιλι πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα στο 71΄λεπτό, ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης 3-0 διαμόρφωσε ο Μπενέντικτους με αυτογκόλ στο 88' λεπτό του αγώνα.

Η Γιουνάιτεντ με το εν λόγω τρίποντο ανέβηκε στην έβδομη θέση, αφήνοντας δύο βαθμούς πίσω της την Χαρτς.