Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Αυτή είναι η Παρί!!

Αυτή είναι η Παρί!
Αυτή τη φορά είδαμε τι εστί Παρί Σεν Ζερμέν!

Οι Παριζιάνοι επικράτησαν 4-0 της Εβιάν για την 16η αγωνιστική της Ligue 1, επανήλθαν στα νικηφόρα αποτέλεσμα και πλέον βρίσκονται στο -2 από την πρωτοπόρο Λιόν, έστω και με αγώνα περισσότερο.

Τρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για την Παρί, προκειμένου να βάλει «γερά» θεμέλια νίκης. Στο 28’ ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε το σκορ για τους πρωτευουσιάνους και πριν καλά-καλά καταλάβουν οι φιλοξενούμενοι ότι βρίσκονται πίσω στο σκορ, ήρθε ο Εζεκιέλ Λαβέτσι στο 31’ να κάνει το 2-0 και… ουσιαστικά να κλειδώσει τους τρεις βαθμούς.

Το δεύτερο μέρος κύλησε πιο ήρεμα, ωστόσο στο τέλος η Παρί Σεν Ζερμέν «χτύπησε» εκ νέου δύο φορές. Ο Τιάγκο Μότα στο 84’ έκανε το… over με το 3-0, ενώ μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Γκαμέιρο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, που έμεινε ως το τέλος, με την Παρί να ανεβαίνει κι άλλο στη βαθμολογία.