Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Με Ντερόν «ορχήστρα» οι Νετς!

Με τον Ντερόν Ουίλιαμς να σημειώνει 22 πόντους, να μοιράζει 9 ασίστ και να κατεβάζει 5 ριμπάουντ οι Νετς πήραν την 5η σερί νίκη του με 97-86 απέναντι στους Πέισερς

Με Ντερόν «ορχήστρα» οι Νετς
Μια καταιγιστική τελευταία περίοδος με επί μέρους σκορ 28-11 βρήκε τους Μπρούκλιν Νετς να σημειώνουν την 6η σερί νίκη τους και να σταματούν το σερί των Πέισερς. Μεγάλη βοήθεια έδωσε στην τελευταία περίοδο ο Μπρουκ Λόεπζ που σημείωσε 10 πόντους από τους συνολικά 15 που σημείωσε. Από την άλλη οι Πέισερς που ήταν μπροστά με 6 στο τέλος της 3ης περιόδου, δεν άντεξαν με δεδομένο πως και ο Ρόι Χίμπερτ φορτώθηκε με φάουλ. Ο Ντέιβιντ Γουέστ ήταν κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους με 27 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Νετς: Ουίλιαμς 22 (9 ασίστ, 5 ριμπ.), Τζόνσον 20 (3/6 τρίπ), Μπόγκανς 8, Λόπεζ 15 (9ριμπ), Εβανς 2, Χάμφρις 10, Μπλατς 5, Στάκχαουζ 2, Ουότσον 8, Μπρουκς 5, Τέιλορ

Πέισερς: Χιλ 13, Στίβενσον, Τζορτζ 15 (12 ριμπ, 6 κλεψίματα), Ουέστ 27 (6 ριμπ), Χίμπερτ 6 (7 ριμπ, 6 τάπες), Τ. Χάνσμπρο 2, Γκριν 15, Μαϊνμί 5, Όγκουστιν 3, Τζόνσον