Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Σο-σοκ για τη Μαρσέιγ!!

Τη συντριβή με σκορ 3-1 από την -τρίτη από το τέλος της βαθμολογίας- Σοσό γνώρισε η Μαρσέιγ, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 20η αγωνιστική της Ligue 1.

Σο-σοκ για τη Μαρσέιγ!
Μία δυσάρεστη έκπληξη περίμενε τη Μαρσέιγ στο χιονισμένο «Μπονάλ» από τη Σοσό, καθώς οι Μασσαλοί γνώρισαν τη συντριβή με σκορ 3-1 από μία ομάδα που παλεύει για τη σωτηρία της! Χωρίς τον «φευγάτο» Ρεμί, ο οποίος είναι πολύ κοντά στο να συνεχίσει στη Νιούκαστλ, οι παίκτες του Μπο τα βρήκαν «σκούρα» απέναντι στη Σοσό και με την ήττα αυτή έμειναν στην τρίτη θέση και στο -2 από την κορυφή της Ligue 1 και την πρωτοπόρο Λιόν.

Η Σοσό άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Πριβά, ενώ τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τη Μαρσέιγ καθώς στο 40ο λεπτό ο Μπακαμπού έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, με αυτό να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Σαν μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Μπο, με τη… σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 46’, η Σοσό έκανε το 3-0, αφού ο Μορέλ -άθελά του- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μανταντά.

Στο 55ο λεπτό, η Μαρσέιγ αντέδρασε, με τον Τζόρνταν Αγιού να μειώνει σε 3-1, ωστόσο παρά το γεγονός πως οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λοπί από το 61’, δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι άλλο, γνωρίζοντας την ήττα.