Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Τρελό «χουνέρι» απ’ την Βαλένθια!!

Θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνει στην Μάλαγα το «χουνέρι» που τους έκανε η Βαλένθια. Κι όχι άδικα, αφού οι «νυχτερίδες» διέλυσαν με σκορ 5-1 τους Ανδαλουσιάνους!

Τρελό «χουνέρι» απ’ την Βαλένθια! (video)
Πράγματα και θαύματα από την Βαλένθια του Ερνέστο Βαλβέρδε!

Με τέσσερα γκολ σε έξι λεπτά, οι «νυχτερίδες» έκαναν μια... χαψιά την Μάλαγα με σκορ 5-1 και συνεχίζουν την προσπάθεια να βγουν στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Η... καταιγίδα ξεκίνησε στο 25’ με το τέρμα του Παρέχο. Δεν πέρασαν τρία «γεμάτα» λεπτά και ο Σολδάδο έκανε το 2-0 μέσα σε αποθέωση στο «Μεστάγια». Αμ δεν τέλειωσαν εκεί οι γηπεδούχοι! Γιατί με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ισπανός φορ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, «γράφοντας» το 3-0, ενώ το «τρελό» 4-0 διαμόρφωσε ένα λεπτό αργότερα ο Κανάλες!

Η μοναδική αντίδραση των Ανδαλουσιάνων ήταν με την λήξη του πρώτου μέρους, όταν μείωσε ο Μπαπτίστα με εκτέλεση φάουλ.
Το εκκωφαντικό 5-1 ολοκλήρωσε ο Μπανέγα στο 56’, με τα υπόλοιπα λεπτά του παιχνίδιου να παιρνούν χωρίς περαιτέρω τέρματα!