Παρασκευή 31 Μαΐου 2013

Brasileiro: «Καθαρό» 2-0 για Ιντερνασιονάλ!! (video)

Την πρώτη νίκη της στο φετινό Brasileiro πέτυχε η Ιντερνασιονάλ, καθώς πέτυχε γρήγορα γκολ και κατέβαλε με 2-0 την Κρισιούμα στο «Beira-Rio».
Ειδικότερα, στο 13ο λεπτό, ο Βίλιανς Ντομίνγκος Φερνάντες, ο οποίος έχει περάσει από την ιταλική Ουντινέζε, άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, αφού πρώτα η μπάλα έφτασε στα πόδια του μέσω ριμπάουντ από μακρινό σουτ συμπαίκτη του! Μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο 25χρονος κεντρικός αμυντικός Ροντρίγκο Μολέντο, διαμόρφωσε το 2-0 με κεφαλιά.
Γίνεται αντιληπτό πως οι «κόκκινοι» επέβαλαν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά, κάτι που αποδείχθηκε αρκετό για τη καταγραφή τεσσάρων βαθμών εντός των δύο πρώτων αγωνιστικών του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος. Η Ιντερνασιονάλ ήταν ανώτερη και στη συνέχεια, ενώ στο 80ό λεπτό ο Φρεντ είχε δοκάρι, αλλά το 2-0 εξελίχθηκε σε τελικό αποτέλεσμα.