Δευτέρα 27 Μαΐου 2013

ΔΕΝ υπάρχει Θεός για την Μπενφίκα!! (video)

Χρυσάφι πιάνει και κάρβουνο γίνεται! Η Μπενφίκα επιβεβαίωσε ότι μπορεί να τρέξει μόνη της και να βγει… δεύτερη και (μετά το πρωτάθλημα και το Europa League) έχασε σε δυο λεπτά (!) και το Κύπελλο!

ΔΕΝ υπάρχει Θεός για την Μπενφίκα! (video)
Κατά τη διάρκεια του τελικού Κυπέλλου με την Γκιμαράες -και με αφορμή το τυχερό γκολ με το οποίο προηγήθηκε- συμπεράναμε ότι τελικά… ίσως να υπήρχε Θεός και για την Μπενφίκα.

Όπως αποδείχθηκε (ξανά) όμως, δεν πρέπει ποτέ να υποτιμάς την απίστευτη γκαντεμιά των «αετών»!

Παρόλο που η ομάδα του Ζόρζε Ζεσούς ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 79’ (με το τέρμα του Γκαϊτάν), η εκπληκτική ικανότητα της να… χάνει τη Γη κάτω απ’ τα πόδια της εμφανίστηκε ξανά!

Δεν… αρκέστηκε λοιπόν στο να ισοφαριστεί από τον Σουντανί, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό κατάφερε να δεχθεί και δεύτερο γκολ από τον Ρικάρντο (2-1)!

Έτσι -μετά το πρωτάθλημα που έχασε στο τελευταίο σουτ του αγώνα και μετά το Europa League που έχασε στην τελευταία… κεφαλιά του αγώνα- είδε και το Κύπελλο Πορτογαλίας να της γλιστράει βασανιστικά από τα χέρια!

Πηγή: sport-fm.gr