Πέμπτη 29 Αυγούστου 2013

Το τσέκαρε νωρίς!!

Το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ τσέκαρε η Βικτόρια Πλζεν η οποία επικράτησε 1-0 της Μάριμπορ εκτός έδρας, με γκολ μόλις στο τρίτο λεπτό.

Το τσέκαρε νωρίς!
Με ένα τέρμα στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης η Βικτόρια Πλζεν έβαλε τέλος στα όνειρα που έκαναν οι παίκτες της Μάριμπορ για ανατροπή του 3-1 από το πρώτο παιχνίδι.

Ο Χόρβαθ τροφοδότησε τον Ράιτοραλ. Εκείνος με τη σειρά του βρήκε τον Τετσλ ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Η έναρξη αυτή έκοψε τα… πόδια των γηπεδούχων που δεν μπόρεσαν ποτέ να… επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι έληξε με την Βικτόρια Πλζεν να παίρνει το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ με άλλη μια νίκη εκτός έδρας.

Μάριμπορ: Χαντάνοβιτς, Ρατσεβιτς, Βίλερ, Αργχους (46’ Φιλίποβιτς), Μιλετς, Ιμπραϊμι, Τσβιγιανοβιτς, Μέρτελ, Ταβάρες (66 Ταβάρες), Φάγιτς, Ντοχάρ.

Βικτόρια Πλζεν: Κοζατσικ, Λιμπέρσκι, Προτσάζκα, Ράιτοραλ, Τσισόφσκι, Χοράβα, Χόρβαθ, Νταρίντα, Κόβαρικ, Ρέζνικ (28’ Πετρζέλα), Τετσλ (75’ Ντουρίς).
Πηγή: sport-fm.gr