Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

Έχει... τύπο στην Κορσική!

Στις νίκες επέστρεψε η Μπαστιά, που επικράτησε άνετα εντός έδρας της Λοριάν με σκορ 4-1 στο παιχνίδι που «άνοιγε» την 9η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Έχει... τύπο στην Κορσική
Άλλη... ομάδα στην Κορσική η Μπαστιά που έφτασε τις τρεις νίκες στο φετινό Championnat επικρατώντας με σκορ 4-1 της Λοριάν. Οι γηπεδούχοι, στο παιχνίδι που άνοιγε την 9η αγωνιστική, προηγήθηκαν με τον Μπουντεμπού μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 23’με τον Καζρί, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Για την Λοριάν μείωσε στο 32’ ο Κουταντό, όμως στο δεύτερο 45λεπτο αντί να έρθει η ισοφάριση, ήρθαν το γκολ των Κράσιτς ( 59ο) και Ρόμαριτς (80’), που «κλείδωσαν» τη νίκη της ομάδας του Φεντερίκ Χαντζ και παράλληλα διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Πλέον, η ομάδα της Κορσικής έφτασε τους 12 βαθμούς και «σκαρφάλωσε» στην 8η θέση, ενώ η Λοριάν παρέμεινε στη 18η θέση με 7β.