Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

Ανέβηκε δεύτερη η Κλαμπ Μπριζ!!

Με τη νίκη της επί της Οστάνδης, ανέβηκε στη δεύτερη θέση η Κλαμπ Μπρίζ έχοντας έναν αγώνα περισσότερο από την Ζούλτε Βάρεγκεμ, η οποία δοκιμάζεται αύριο στην έδρα της Κορτραΐκ.

Ανέβηκε δεύτερη η Κλαμπ Μπριζ
Η Κλαμπ Μπριζ κατάφερε, αν και δύσκολα, να επικρατήσει 2-0 της Οστάνδης και έτσι προσπέρασε προσωρινά τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Jupiler League.

Με δυο γκολ στα τελευταία 25 λεπτά η Κλαμπ Μπριζ πήρε τη νίκη από την Οστάνδη, η οποία κράτησε μέχρι το 65ο λεπτό. Τότε ο Σούτερ έλυσε το γρίφο για τη Μπριζ και έσβησε τα όνειρα των φιλοξενούμενων για ένα θετικό αποτέλεσμα. Τέλος στην τελετή έβαλε ο Σούτερ με το δεύτερο γκολ του στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας η Γάνδη νίκησε 1-0 στην έδρα της Μαλίν, η Μονς με το ίδιο σκορ νίκησε στην έδρα της τη Λόκερεν, ενώ Μπέβερεν και Σαρλερουά έμειναν στο 0-0