Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

Με άριστα δέκα στην κορυφή ο Άγιαξ!!

Στην κορυφή του ολλανδικού πρωταθλήματος πέρασε ο Άγιαξ μετά την επικράτηση επί της Ντεν Χάαγκ (4-0). Αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη του Αίαντα που έχει 10-0 στα τελευταία ματς.

Με άριστα δέκα στην κορυφή ο Άγιαξ
Εύκολο έργο είχε ο Άγιαξ, ο οποίος μετά την νίκη επί της Μπαρτσελόνα (2-1), πήγε με κεκτημένη ταχύτητα στις εγχώριες υποχρεώσεις, επικρατώντας με 4-0 της Ντεν Χάαγκ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο «Αίαντας» με αυτή τη νίκη – η οποία είναι η τρίτη συνεχόμενη που πανηγυρίζει, πετυχαίνοντας περισσότερα από δύο γκολ- πάτησε κορυφή και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα της Φίτεσε κόντρα στην Καμπούρ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Κλάασεν να κάνει το 1-0 μόλις στο δέκατο λεπτό. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Άγιαξ να προηγείται με 2-0, ύστερα από το γκολ του Φίσερ στο 34’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιαξ δεν σταμάτησε με τον Φαν Ραίν να… γράφει το 3-0 στο 68’. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης διαμόρφωσε ο Μπόγιαν στο 90΄.

Πηγή: sport-fm.gr