Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

«Άλωσε» τη Βαρκελώνη η Σοσιεδάδ!! (video)

Μεγάλο διπλό και μάλιστα με ανατροπή μέσα στην Βαρκελώνη επί της Εσπανιόλ πανηγύρισε η Σοσιεδάδ με το τελικό 2-1.

«Άλωσε» τη Βαρκελώνη η Σοσιεδάδ! (video)
Θα μπορούσε αυτό το σαββατοκύριακο να είναι «μάχη» ανάμεσα σε Καταλονία και Βασκόνια. Στο πρώτο ζευγάρι λοιπόν (την Κυριακή παίζουν Μπιλμπάο-Μπαρτσελόνα) νικήτρια βγήκε η δεύτερη, καθώς η Σοσιεδάδ έκανε «μάγκικο» διπλό μέσα στο σπίτι της Εσπανιόλ με σκορ 2-1.

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν με τον Κόρδοβα στο 31’ και έδειχναν να κρατούν καλά, παρά το γεγονός πως στο δεύτερο μέρος το γήπεδο είχε... κατηφορίσει. Ωστόσο, στα τελευταία 20 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι φόρτσαραν και έκαναν την ανατροπή. Αρχικά, ισοφάρισαν με κεφαλιά του Γκριζμάν και στη δύο λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, σημείωσαν νέο τέρμα ή για να είμαστε σωστοί, ο Στουάνι σημείωσε αυτογκόλ κατά της ομάδας του!

Έτσι, οι νικητές ανέβηκαν στην έκτη θέση με 23 βαθμούς, ενώ οι ηττημένοι έμειναν στους 18 (9η θέση).

All Goals Espanyol 1-2 Real Sociedad (30-11... από Sport-Today-2014