Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

Brasileiro: Ασύμφορη ισοπαλία Φλουμινένσε με Ατλέτικο!! (videos)

Στο 2-2 έμειναν Φλουμινένσε και Ατλέτικο Μινέιρο στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής του Brasileiro, αν και αμφότερες ήθελαν τη νίκη.
Από τη μία, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Γκαμ στο 36ο λεπτό και προηγήθηκαν με 2-1 στο 53ο χάρη σε γκολ του Μπίρο-Μπίρο, αλλά αρκέστηκαν σε 2-2, το οποίο τους καθιστά φαβορί για… υποβιβασμό μία χρονιά έπειτα από την κατάκτηση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος. Από την άλλη, η Μινέιρο έχασε το «τρένο», που οδηγεί στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες (σ.σ. όχι μαθηματικά), καθώς μπήκε μεν μπροστά με 1-0 στο 21ο λεπτό με τον Ντιέγκο Ταρντέλι, αλλά ο έμπειρος στράικερ είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του αγώνα έπειτα από την ισοφάριση του Αλεσάντρο σε 2-2 στο 82ο λεπτό.
Από την πλευρά της, η Κορίνθιανς παραχώρησε 0-0 στην Ιντερνασιονάλ αποχαιρετώντας τον Τίτε, ο οποίος θα αποχωρήσει από τον πάγκο του ιστορικού συλλόγου με το πέρας της σεζόν και το σημερινό ματς ήταν το τελευταίο του 52χρονου κόουτς στο «Pacaembu». Μάλιστα, οι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων δεν εκμεταλλεύτηκαν αποβολή του Βίλιανς Ντομίνγκος Φερνάντες από το 53ο λεπτό, ώστε να εξασφαλίσουν τη νίκη.
17
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr