Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Από «τούμπα» σε Τούμπα!!

Η Άλκμααρ προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό, όμως η Τβέντε έφερε το ματς… τούμπα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και πανηγύρισε τελικά τη νίκη πριν το ματς των Ολλανδών κόντρα στον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη

Από «τούμπα» σε Τούμπα
«Πληγωμένη» απ’ την ήττα στο ματς με την Τβέντε θα ταξιδέψει η Άλκμααρ στην Θεσσαλονίκη, η οποία ηττήθηκε με 2-1 στην 16η αγωνιστική της Eredivisie.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπίρενς, όμως δεν κατάφερε να το «κρατήσει».

Ο Μοκχτάρ ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου για την Τβέντε, ενώ ο ίδιος χάρισε τελικά τη νίκη στην ομάδα του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και την διατήρησε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Πηγή: sport-fm.gr