Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Λιόν για... δυο λεπτά!!

Η Λιόν ήταν... σοβαρή για δύο λεπτά στην Κορσική, ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 με γκολ των Λακαζέτ, Μπένζια και Γκομίς και έφτασε στη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στη Μπαστιά.

Λιόν για... δυο λεπτά
Επιστροφή στις νίκες έπειτα από ένα μήνα αποχής για τη Λιόν. Οι «λιονέ» έφυγαν με το τρίποντο από την Κορσική επικρατώντας της Μπαστιά με σκορ 3-1, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι αν και πήραν το προβάδισμα με τον Ρασπεντίνο στο 34ο λεπτό δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ. Η Λιόν με αντεπίθεση διάρκειας δύο λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Λακαζέτ στο 54’ και στη συνέχεια να πάρει το προβάδισμα με το γκολ του Μπένζια στο 56’. Το τελικό 3-1 και το «τρίποντο» για τους φιλοξενούμενους σφράγισε ο Γκομίς στο 85'.

Στο άλλο παιχνίδι της Κυριακής, ισόπαλες 1-1 ήρθαν Τουλούζ και Μονπελιέ. H αγωνιστική ολοκληρώνεται με την Μονακό να υποδέχεται την Αζαξιό.