Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Ξεφεύγουν Ολυμπιακός Βόλου και Κέρκυρα!!

Στους τέσσερις και του έξι βαθμούς άνοιξαν την διαφορά τους Ολυμπιακός Βόλου και Κέρκυρα μετά τις νίκες τους 2-0 και 1-0 αντίστοιχα στους δυο ομίλους της Football League.

Ξεφεύγουν Ολυμπιακός Βόλου και Κέρκυρα!
Μετά το τέλος της 11ης αγωνιστικής ο Ολυμπιακός Βόλου με την νίκη που πέτυχε απέναντι στην Επισκοπή (2-0) ξέφυγε με τέσσερις βαθμούς από τα Χανιά που ανέβηκαν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου της Football League.

Το σκορ για τους ερυθρόλευκους άνοιξε στο 70ό λεπτό ο Καπετάνος για να κλειδώσει την νίκη στο 89΄ο Ακόστα.

Στην δεύτερη θέση ανέβηκε η ομάδα των Χανίων με την νίκη που έκανε απέναντι στην Γλυφάδα με 2-0. Το 1-0 έκανε στο 12΄ο Παπατζίκος για να κάνει το 2-0 στο 78΄ο Κονσταντόνοφ.

Νίκη και για την Κέρκυρα (1-0) στον βόρειο όμιλο (απέναντι στην Καβάλα), με την οποία άνοιξε την διαφορά στους έξι και πλέον στρέφει το βλέμμα της στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Εθνικό Γαζώρου.

Επίσης στις νίκες επέστρεψαν στην ομάδα της Παναχαϊκής με 3-1. Η ομάδα της Πάτρας βρέθηκε να χάνει με 0-1 αλλά ανέτρεψε το σκηνικό με τρία γκολ. Την αρχή έκανε ο Μαραγκουδάκης με τα δυο τέρματα που πέτυχε στο 68΄και το 83΄για να έρθει να κάνει το τελικό 3-1 ο Κοντογουλίδης στο 90ό λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Νοτίου Ομίλου.

Χανιά-ΑΟ Γλυφάδα 2-0
Καλλιθέα-Αστέρας Μαγούλας 2-2
Επισκοπή-Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Φωκικός-Βύζας Μεγάρων 4-0
Παναχαϊκή-Αχαρναϊκός 3-1