Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Ανατρεπτική η Σιένα, πριν έρθει στο ΣΕΦ!!

Η Σιένα με μεγάλη ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο νίκησε την Αβελίνο εκτός έδρας στο τελευταίο της ματς πριν αντιμετωπίσει την Πέμπτη τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ.

Ανατρεπτική η Σιένα, πριν έρθει στο ΣΕΦ
Με επί μέρους σκορ 34-15 στην τέταρτη περίοδο, η Σιένα πέρασε με 87-75 από την έδρα της Αβελίνο για την ένατη αγωνιστική της ιταλικής λίγκας κι έφτασε τις εννιά νίκες.

Ο Ντάνιελ Χάκετ με 26 πόντους και 8 ριμπάουντ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα. Ο Οθέλο Χάντερ πρόσθεσε 16 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ, ενώ 12 πόντους είχε ο Τζεφ Βιτζιάνο, 11 ο Τζος Κάρτερ και 10 ο Τόμας Ρες.

Τις πέντε νίκες έφτασε η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο με το 101-85 κόντρα στη Μοντεγκρανάρο με 20 πόντους του Νικολό Μέλι και 18 του Κιθ Λάνγκφορντ.

Στην ήττα της Βαρέζε από την Πιστόια ο Ντούσαν Σάκοτα είχε 3 πόντους (1/1 τρίποντο) και 1 ριμπάουντ σε 7 λεπτά.