Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Με Καραγκούνη συνοδηγό!!

Την εντός έδρας νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Φούλαμ κόντρα στην Άστον Βίλα με τους Μπερμπάτοφ και Καραγκούνη να είναι οι πρωταγωνιστές της εύκολης επικράτησης.

Με Καραγκούνη συνοδηγό!
Εύκολο έργο είχε η Φούλαμ κόντρα στην Άστον Βίλα στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της δεύτερης ημέρας της 15ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, επιστρέφοντας στις νίκες (2-0) μετά από έξι αγωνιστικές.

Πρωταγωνιστές της αναμέτρησης για τους Λονδρέζους ήταν οι Μπερμπάτοφ και Καραγκούνης με τον Έλληνα διεθνή να συμμετέχει και στα δύο γκολ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Σίντγουελ στο 22’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, ύστερα από εκτέλεση πέναλτι οκτώ λεπτά αργότερα.

Η συμμετοχή του Γιώργου Καραγκούνη ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα και για αυτό γνώρισε την αποθέωση των φιλάθλων όταν έγινε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Goal Sidwell - Fulham 1-0 Aston Villa (08-12... από video4all

Goal Berbatov - Fulham 2-0 Aston Villa (08-12... από video4all