Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Με συγκάτοικο στην κορυφή!!

Ήττα-σοκ γνώρισε ο Απόλλων Λεμεσού με 2-1 από την Νέα Σαλαμίνα και σε συνδυασμό με την νίκη της Α.Ε.Λ από σήμερα αποκτά συγκάτοικο στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος.

Με συγκάτοικο στην κορυφή
Απρόσμενη εντός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε ο πρωτοπόρος του κυπριακού πρωταθλήματος Απόλλων Λεμεσού από την Νέα Σαλαμίνα.

Με αυτήν την απώλεια βαθμών η ομάδα από τη Λεμεσό παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος αλλά μαζί με την Α.Ε.Λ. με 27 βαθμούς.

Στο παιχνίδι, αυτοί που άνοιξαν το σκορ ήταν οι φιλοξενούμενοι στο 31΄με τον Εντιαέ για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 75 λεπτό με τον Λεόν.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι είναι να μειώσουν το σκορ στο 85 λεπτό με τον Στυλιανού.

Με την ψυχή στο στόμα κατάφερε να πάρει το παιχνίδι η Ανόρθωση με αντίπαλο τον Άρη και να μείνει ζωντανή στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Ισραηλινός Οχαγιόν στο 94ό λεπτό.

Επίσης σημαντική νίκη πέτυχε και το ΑΠΟΕΛ στην δύσκολη έδρα του Εθνικού Άχνας.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη προηγήθηκε με ένα παλιό μας γνώριμο από το πέρασμα του στην ΑΕΚ, τον Γκουστάβο Μαντουκα στο 70ό λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να κλειδωσει την νικη στο 91΄ με τον Σεριντάν.