Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Έχασαν την ευκαιρία…!!

Την ευκαιρία να πλησιάσουν την κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος έχασαν Ομόνοια και Ερμής μετά το μεταξύ τους 2-2 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Έχασαν την ευκαιρία…
Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχτηκαν Ομόνοια και Ερμής. Με αυτό το αποτέλεσμα και οι δυο ομάδες έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα στο 22΄με τον Παουλίνιο που έγραψε το 0-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη της ανάπαυλας οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Ανδράδε στο 54ό λεπτό για έρθει ο ίδιος να κάνει το 2-1 στο 80΄.

Η ομάδα του Ερμή όμως δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και με τον Παπαθανασίου στο 83 έγραψε το τελικό 2-2.