Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2014

Ο Ελ Καντουρί... ήθελε τη νίκη!!

Η Βερόνα προηγήθηκε αλλά ο Ελ Καντουρί είχε άλλη άποψη! Έφτιαξε δύο γκολ, πέτυχε άλλο ένα και οδήγησε την Τορίνο σε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη 3-1 στο τελευταίο ματς της 24ης αγωνιστικής της Serie A.

Ο Ελ Καντουρί... ήθελε τη νίκη!
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελ Καντουρί η Τορίνο έκανε… πάρτι επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας της Βερόνα! Ο Μαρονικός μέσος έφτιαξε δύο γκολ και πέτυχε το τρίτο, βοηθώντας την ομάδα του να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μπει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, πιέζοντας για να σκοράρουν. Ωστόσο, το γκολ ήρθε για τους γηπεδούχους με τον Τόνι να σκοράρει μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 36ο λεπτό.

Η εξέλιξη αυτή δεν αποθάρρυνε την Τορίνο. Οι παίκτες της προσπαθούν να πιέζουν για την ισοφάριση, με την Βερόνα όμως -την ίδια στιγμή- να δημιουργεί ευκαιρίες για το 2-0…

Και κάπου εκεί ο Ελ Καντουρί έκανε τα πράγματα περισσότερο εύκολα… Ο Μαρονικός συμμετείχε στα δύο γκολ, το πρώτο στο 49’ με τον Ιμόμπιλε να χρίζεται σκόρερ και το δεύτερο στο 53’ με τον Τσέρτσι.

Το επιθετικό ξέσπασμα της Τορίνο το… σφράγισε ο δημιουργός των δύο πρώτων τερμάτων της. Ο Ελ Καντουρί στο 61ο λεπτό έκανε το 3-1 για την ομάδα του μετά την πάσα του Τσέρτσι.

Με τη νίκη αυτή η Τόρινο έπιασε την σημερινή αντίπαλό της, με την οποία και ισοβαθμεί στην 6η θέση με 36 βαθμούς, όσους έχει και η Πάρμα!