Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Κόπα Λιμπερταδόρες: «Σφαλιάρες» σε Βραζιλιάνους! (videos)

Με 2-1 έχασαν οι Φλαμένγκο και Κρουζέιρο στην πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.
Η Φλαμένγκο πλήρωσε αποβολή του Αμαράλ από το 12ο λεπτό του αγώνα στο Μεξικό με τη Λεόν, αφού το γκολ του Βίκτορ Κάσερες απλά ισοφάρισε σε 1-1 στο 43ο. Προηγήθηκε πέναλτι του Μάουρο Μποσέλι στο 32ο και το 2-1 από τον 27χρονο Κολομβιανό Φράνκο Αριζάλα στο 62ο. Την ίδια ώρα, η Κρουζέιρο ηττήθηκε στο Περού από τη Ρεάλ Γκαρκιλάσο, αν και προηγήθηκε στο 20ό λεπτό με τον 28χρονο Μπρούνο Ροντρίγκο. Άλλωστε, ο Ραμόν Ροντρίγκεζ σέρβιρε το 1-1 του Εζέκιελ Μπρίτεζ στο 52ο λεπτό και ολοκλήρωσε την ανατροπή με δικό του γκολ στο 62ο.
Από την πλευρά της, η Πενιαρόλ απέσπασε τυχερό 1-1 στη Βενεζουέλα απέναντι στην Ντεπορτίβο Ανσοατέγκι χάρη σε γκολ του 35χρονου Μαρσέλο Ζαλαγέτα στο 78ο λεπτό, ενώ ήταν πίσω από το 39ο λεπτό λόγω γκολ του Φράμπερ Βιγέγκας και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη παραπάνω εξαιτίας αποβολής του Εβέλιο Ερνάντεζ στο 81ο λεπτό. Τέλος, η Ντεπορτίβο Κάλι κατέβαλε τη Σέρο Πορτένιο από την Παραγουάη με 1-0, αφού ο 35χρονος Τζον Βιαφάρα βρήκε δίχτυα στο 73ο λεπτό σκληρής αναμέτρησης.