Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

MLS: «Έδρασε» πάλι ο Φερνάντεζ! (videos)

Πολύτιμος αποδεικνύεται ο νεοαποκτηθέντας Αργεντινός επιθετικός των Πόρτλαντ Τίμπερς, Γκαρσόν Φερνάντεζ, αφού συμπλήρωσε ήδη δύο γκολ στο MLS.
Όπως στο 1-1 με τους Φιλαδέλφεια Γιούνιον την περασμένη εβδομάδα, ο 30χρονος στράικερ ισοφάρισε σε 1-1 στο εντός έδρας ματς με τους Σικάγο Φάιρ, που προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Τζεφ Λαρέντοβιτς, αλλά έμειναν με δέκα παίκτες στο 86’ λόγω δεύτερης κίτρινης στον Πάτρικ Νιάρκο. Ισοπαλία με το ίδιο σκορ (1-1) είχαμε και στο άλλο σημερινό (17/03) ματς της βορειοαμερικανικής ποδοσφαιρικής λίγκας, αφού ο πρώην μέσος της ΑΕΚ Ογκουστίν Πελετιέρι άφησε τη Σίβας ΗΠΑ με δέκα παίκτες από το 13ο λεπτό λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας με αφορμή «εγκληματικό» μαρκάρισμα, αλλά η ομάδα του μπήκε μπροστά με τυχερό γκολ του Έρικ Τόρες στο 45ο λεπτό και ο 19χρονος Κεκούτα Μανέ ισοφάρισε σε 1-1 στο 83’ για λογαριασμό των Βανκούβερ Ουάιτκαπς. Δείτε, εδώ, τις καλύτερες φάσεις από το Σίβας - Ουάιτκαπς.

Πηγή: onsports.gr