Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Τύφλα να’χει η Γιουβέντους!! (video)

Επιδόσεις Γιουβέντους έχει πιάσει αυτή την περίοδο η Αταλάντα! Πέρασε αέρα από την έδρα της, μαχόμενης για την παραμονή της, Μπολόνια (2-0) και πέτυχε την έκτη σερί νίκη της.

Τύφλα να’χει η Γιουβέντους! (video)
Είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην Ιταλία αυτήν την εποχή. Και φροντίζει να το αποδεικνύει κάθε αγωνιστική!

Σιγά μην τράβαγε ζόρι στην έδρα της, πολύ μέτριας, Μπολόνια η Αταλάντα. Πέρασε με επαγγελματικό στυλ, α λα Γιουβέντους (2-0), έφτασε τις έξι συνεχόμενες νίκες (για πρώτη φορά στη ιστορία της) και δίκαια κάνει όνειρα για Ευρώπη.

Πρέπει να αλλάξουν οπωσδήποτε, από την άλλη, ρότα οι γηπεδούχοι. Και γρήγορα μάλιστα. Γιατί αν δεν το κάνουν πολύ δύσκολα θα καταφέρουν να πετύχουν τον στόχο τους, που δεν είναι άλλος από την παραμονή τους στη Serie A.

Όλα τα λεφτά της αναμέτρησης ήταν ο Ντε Λούκα. Αφού σκόραρε λίγο μετά την συμπλήρωση του 20λέπτου και έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, μετά είπε να αλλάξει ρόλο.

Έβγαλε μία πολύ ωραία πάσα στον Εστιγκαρίμπια και εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδα και υπενθυμίσει σε όλους πως αυτήν την περίοδο η Αταλάντα είναι… φωτιά.

Πηγή: sport-fm.gr