Παρασκευή 9 Μαΐου 2014

Κόπα Λιμπερταδόρες: «Βόμβα» στη Λανούς! (videos)

Με τρομερό γκολ του Ουίλιαμ Φερέιρα στο 91ο λεπτό, η Μπολιβάρ απέσπασε 1-1 στη έδρα της Λανούς, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες.
Στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Όσκαρ Μπενίτεζ για τους Αργεντίνους, που γενικά ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο, αλλά στις καθυστερήσεις «τιμωρήθηκαν» με απόλυτο τρόπο από τον 31χρονο Ουρουγουανό, οπότε το έργο τους στο υψόμετρο της Βολιβίας έγινε ακόμα δυσκολότερο. Στο άλλο σημερινό παιχνίδι της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής, η Ντεφενσόρ πήρε «τεράστιο» 2-0 στην Κολομβία επί της Ατλέτικο Νασιονάλ, καθώς άνοιξε το σκορ στο 77ο λεπτό με τον Λεονάρντο Πάις και σε αντεπίθεση του 83ου ο Νίκο Ολιβέρα πέτυχε το δεύτερο γκολ, ενώ ο Έντουιν Καρτονά των γηπεδούχων αποβλήθηκε στο 86ο λόγω αντιαθλητικού μαρκαρίσματος.